Obývací stěna pro pohodlné bydlení

Obývací pokoj vybavený světlou nábytkovou stěnou
Obývací stěna pro pohodlné bydlení, foto archiv

Obývací pokoj je srdcem celého bytu a má mnohoúčelové využití. Často v sobě spojuje funkci jídelny, knihovny, je zde domácí kino, možnost relaxovat při muzice, hrát stolní či počítačové hry a karty. Obývák bývá pracovnou i tvůrčí dílnou. Proto je nesnadné všem těmto činnostem podřídit styl pokoje. Dobré je pro něj zvolit sjednocující prvek, jakým může být nábytek. Ideální je obývací stěna.

Bílá obývací stěna, foto archiv

Možná si při vyslovení slova obývací stěna někteří z nás automaticky z paměti vybaví monstrózní skříňkovou sestavu přes celou zeď, s níž už se nesmělo pohnout, neboť když se rozebrala, byly otvory pro nábytkové šrouby tak vykloktané, že po opětovném spojení spolu jednotlivé skříně už nikdy pořádně nedržely. To opravdu bývalo – dnes se ale vyrábějí obývací stěny jako moderní modulové systémy s množstvím variant prostorového uspořádání nábytku. Koupit si tak můžeme jen to, o co máme skutečně zájem. Dík moderní proměně těchto nábytkových sestav se obývací stěny stávají opět trendem.

Co mohou obývací stěny obsahovat

Výběr modulů je velmi široký, foto archiv

Výběr modulů je velmi široký, můžeme si vybrat televizní stolky, knihovny, různé skříňky, komody, vitríny, police i konferenční stolky… Stačí se rozhodnout, jaká sestava nám nejlépe vyhovuje. Jestliže nečteme, nač si pořizovat knihovnu? Pokud nemáme televizi, logicky nepotřebujeme ani televizní stolek. A nemusíme ani běhat po krámech. Zvolené díly obývací stěny si můžeme objednat na internetu, například v e-shopu Mabyt.cz, kategorie obývací stěny, kde si lze vybrat z nabídky více než pěti set stěn. Všechny mají nadčasový design – jednoduché tvary, chytré otevírání skříněk, vyrobené jsou z LTD nebo DTD desek s povrchem ve vysokém lesku a nabízejí LED osvětlení polic a vitrín ve fialové, bílé nebo modré barvě.

Kritéria výběru

Podstatná je velikost místnosti, foto archiv

Obývací stěny samozřejmě vybíráme podle stávajícího za, řízení v místnosti. Nepsané pravidlo zní, že vycházíme z barvy podlahy – je-li světlá, volíme tmavou a naopak, aby nábytek vynikl (ze stejného důvodu je důležité zohlednit barvu stěn). Podstatná je velikost místnosti – do velké můžeme směle umístit mohutný nábytek, do menších prostor raději menší lehký modulový systém. Dále obývací stěny podle vkusu volíme moderní či klasické, z masivu nebo vybereme sektorový nábytek. Je-li obývací pokoj spojen s kuchyní, pamatujeme na barvu a materiál kuchyňské linky, aby se s novou stěnou vzájemně nerušily.

Jednotlivé díly obývací stěny Mabyt.cz

Díly obývací stěny, foto archiv
  • Televizní stolek je na bocích opatřený skříňkami se systémem otevírání Click (dvířka se otevřou, pokud na ně lehce zatlačíme). Uprostřed jsou otevřené přihrádky, do nichž lze ukládat nosiče, přehrávače, ovladače a různou dnes už poněkud přebujelou techniku potřebnou ke sledování filmů. Barvu stolku z kvalitního lamina si můžeme vybrat z mnoha odstínů. Což ostatně platí i pro ostatní nábytkové díly.
  • Nástavec pro televizní stolek pořizujeme, jestliže potřebujeme ještě více místa, nebo televizor chceme umístit výš. Součástí nástavce je i praktické LED osvětlení.
  • Knihovna – policový regál je rozdělený na pět otevřených přihrádek. Na více knih samozřejmě koupíte víc regálů.
  • Prosklená komoda má skleněné police vybaveny LED osvětlením, prosklenou střední část, kterou můžeme využít i jako vitrínu a dvířka opatřená Click systémem.
  • Kombinovaná komoda má pět zásuvek a jednu dvoudveřovou skříňku s policemi. Designem odpovídá současnému nábytkářskému trendu, vybrat si můžeme ze tří barev (bílé, černé nebo v imitaci dekoru dřeva – vzor dub světlý).
  • Závěsná nástěnná police – stejně jako komoda se vyrábí z lesklého lamina ve třech barvách. Police vhodně doplní prázdný prostor na stěně a můžeme ji využít jako odkládací plochu na květiny nebo časopisy, knihy a další předměty.
  • * Šatní skříň také může být součástí obývací stěny – díky nabízeným barevným odstínům ji totiž snadno s ostatním nábytkem sladíme. Otevírání dvířek nám opět usnadní systém Click.
Šatní skříň, foto archiv

Opravdu si stačí vybrat.

Přejít nahoru