Levné sedací soupravy

černobílá sedací souprava
Levné sedací soupravy, foto archiv

Levné sedací soupravy jsou již léta oblíbeným nábytkem, u něhož výrobci neustále vylepšují design. Klasická je sestava pro šest osob. Oblíbená je třímístná pohovka, na kterou se lze během dne natáhnout. Dvoumístná ideální pro malé byty. Rohová sedačka i pohovka ve tvaru písmene U potřebují větší prostor. Takže si tu svou sedací soupravu vybere opravdu každý – ostatně nabídku odstupňujeme i v různých cenových relacích.

Tvar sedací soupravy a její rozmístění určují atmosféru celé místnosti. Velmi reprezentativně působí například dvě stejné sedací soupravy v jednom stylu a z jednoho materiálu, které postavíme tak, aby lidé seděli proti sobě.

Co nabízí MT nábytek

Kvalitní potah, foto archiv

Levné sedací soupravy si koupíme přes internet, třeba na e-shopu MT nábytek.cz. Cena je příznivá i si vyberete potahový materiál z bohaté nabídky kvalitních látek i ekokůží. Sezení je pohodlné a měkké, zadní opěrná část zpevněná, dřevěná konstrukce stabilní. U rohových sedaček si můžeme zvolit pravé nebo levé provedení. Některé z nabízených pohovek lze rozložit, takže získáme dvojlůžko nebo jednolůžko pro návštěvu. Rozkládací část má pro snadnou manipulaci kolečka. Velmi užitečný je úložný prostor, ve kterém lze přechovávat náhradní lůžkoviny. Všechny tyto přednosti naznačují, že tady získáme kvalitu za zcela rozumnou cenu.

Jak si sedací soupravu vybrat

Sedací nábytek, foto archiv

Než si sedačku objednáme, ujasníme si, jaké bude mít využití a k jakému účelu budou jednotlivé kusy nábytku sloužit. Zda k odpočinku, ke sledování televize s ostatními členy rodiny, nebo jestli míváme často návštěvy, s nimiž rádi sedáme… Také je třeba vědět, budeme-li se sedací soupravou  manipulovat, a je proto vhodné pořídit si nábytek lehký či na kolečkách, anebo s ním hýbat nehodláme a dáme přednost bytelným a těžším pohovkám a křeslům. Rozkládací pohovky s úložným prostorem najdou v mnoha domácnostech bohaté využití. Na druhou stranu většinou platí, že na sedací soupravě bez možnosti rozkládání se pohodlněji sedí. Moderní je mnohofunkčnost a ergonomie. Nízké opěrky jsou doplněné nastavitelnými opěrkami hlavy, hloubku sedáku kompenzují velké čalouněné polštáře. Oblíbeným doplňkem jsou taburety pod nohy.

Potah sedací soupravy

Potahy, foto archiv

Co se týká potahu, je pro mnoho domácností nejdůležitější, aby se dal snadno čistit. Jednobarevné potahy jsou vysoce elegantní, ale je na nich vidět každá šmouha, která se ve vícebarevné látce přehlédne. Ekokůži od většiny skvrn a fleků vyčistíme prostředkem na přímo na tento materiál. Výhodné jsou snímací prací potahy. Pereme je ale přesně podle návodu, jinak hrozí jejich sražení a opětovné navlečení bude obtížné, ne-li zhola nemožné.

Přejít nahoru