Luxusní byt
Luxusní byty, foto archiv

I přes vládnoucí finanční krizi nedochází ve světě k poklesu poptávky po luxusních rezidencích. Výjimku netvoří ani Praha, která se již dávno počítá mezi světové metropole. Pražané patří dle statistik mezi nejbohatší v České republice, což si náležitě užívají. Oblast novostaveb v Praze tak postupně mění svou tvář. Od prostého bydlení se přechází k luxusním bytům, jež mají svým majitelům dopřát pocit komfortu a společenského uznání. Luxusní bydlení v Praze tak prožívá svoji renesanci.

Nejvíce táhnou rezidenční projekty

Nejvíce žádaným zbožím jsou dle developerů luxusní byty v Praze 10. Tato oblast patří mezi nejvíce aktivní, pokud jde o výstavbu bytů. Jenom během letošního roku se zde skoro prodá více novostaveb než ve zbytku celé Prahy. Velmi oblíbenou oblastí pro milionáře jsou Vinohrady, kde se během posledních let dokončilo hned několik výstaveb luxusních bytů. Mezi potenciálními zájemci si tato oblast drží neustále vysokou poptávku a patří k preferovaným. Je tedy logické, že mnoho developerů připravuje nové fáze výstaveb, neboť většina bytů je rozebrána již v samotné fázi výstavby nebo během procesu kolaudace.

Čím se luxusní novostavby vyznačují?

Luxusní byty jsou jedinečné hned v několika parametrech. Oproti klasickým bytům se u luxusních bytů preferuje blízkost centra města nebo společenského centra, kde se setkávají slavní a bohatí. Důležité je též architektonické řešení bytů, které musí dbát na originalitu a design. Bezpodmínečnou součástí je kvalitní nábytek, zajímavá kuchyň a nádherná koupelna. U všeho musí být na první pohled jasné, že se jedná o exkluzivní zboží, které nelze nalézt v běžném bytě. Luxusní bydlení v Praze je zkrátka především o značce a originálním designu.

Byty v Praze, foto archiv

Luxusních bytů bude přibývat

Dle realitních agentů si sami Pražané začali uvědomovat, že jsou bohatí a že si mohou dopřávat luxusu. To je vede ke zvýšené poptávce po netradičním a originálním bydlení. Praha patří mezi nejsilnější region v celé České republice a celé Střední Evropě. Sídlí zde mnoho mezinárodních firem, jejíž ředitelé patří mezi milionáře a rádi se nechávají obklopit luxusem. Mnoho developerů také přišlo s myšlenkou dotvoření si luxusního bytu dle vlastních přání. Je to i celkem logické, neboť exkluzivní zákazníci mají právo na exkluzivní služby. Samotní developeři věří a doufají, že hlavní fáze výstavby novostaveb v Praze je teprve čeká. Projekty soukromého bydlení jsou v současnosti totiž jediné, které zažívají růst a mnoho stavebních firem, developerů nebo realitních agentur drží tento růst nad vodou.

Přejít nahoru