Komfortní laminátové podlahy

Lesklá bílá laminátová podlaha v obývacím pokoji s černo-bílou sedací soupravou
Laminátová krytina Witex z kolekce Color, foto KPP

Laminátové podlahy patři mezi nejvyhledávanější podlahové materiály v bytech i v rodinných domech. Jejich sortiment hýří pestrostí barev, struktur, stylů a profilů. V současné době mají mnoho velmi dobrých vlastností a ty nejkvalitnější z nich poskytnou našemu bydlení skutečný komfort a zajímavý design.

Trendy moderního bydlení sice upřednostňují podlahy dřevěné, ale velmi často se dostávají do popředí i kvalitní podlahy laminátové. Vyrábějí se již natolik dlouhou dobu, že výrobci měli možnost „vychytat všechny „mouchy“, které měly tyto podlahy ve svých začátcích, takže značná část laminátových podlah dnes nabízí skutečný komfort.

Výhody laminátu

Laminátová podlaha Witex_kolekce Color, foto KPP

Laminát je kvalitní materiál, díly opatřené zámkem se rychle montují, cena bývá přijatelná, položená podlaha je odolná proti tlaku (těžký nábytek, nábytková kolečka ani vysoké podpatky již nezanechají stopy), je těžko hořlavé a odolná i proti cigaretovému oharku, je hygienická a nenáročná na údržbu, díky uzavřenému povrchu se prach nemá kde usadit, a proto je tato podlaha vhodné i pro alergiky, je stálobarevná a nezůstávají na ní fleky od kávy, vína, čaje…, a také dobře odolávají negativním vlivům běžných čisticích prostředků.

Nové technologie

Laminátová podlaha z kolekce Color, foto KPP

V nabídce laminátových podlah se objevuje množství nových patentovaných technologií, které zvyšují jejich kvalitu a odolnost. Patří sem i kvalitní zámky a pero, drážka. Pero a drážka jsou u zámkového spoje tvarované tak, aby lamely držely pevně i bez lepidla. Lamely do sebe zapadnou – a hotovo. Díky zámkům došlo i ke zrychlení montáže podlah. Nové podlahy ihned zatížitelné, což v praxi znamená, že ani nemusíme z místnosti vystěhovat nábytek, stačí jím jen posouvat. Lamelovou podlahu lze v případě potřeby bez problémů a poškození rozebrat, stejně jako vyměnit poškrábanou nebo zničenou lamelu. Kvalitu laminátové podlahy zvyšuje i speciální izolace proti kročejovému hluku. Tato vrstva výrazně redukuje zvuk, který vzniká při chůzi po takovéto podlaze, a tak zabezpečuje větší klid nejen v prostorách o podlaží níže. Kromě toho snižuje i výšku tónu zvuku – hluboké tóny člověk vnímá jako méně rušivé. Existují i speciální laminátové podlahy, které jsou díky svému složení určené do vlhkých prostorů, jako jsou například koupelna nebo sauna.

Cena odpovídá kvalitě

Laminátová krytina Color, foto KPP

Mezi jednotlivými laminátovými podlahami je poměrně velké cenové rozpětí. Rozdíl vyplývá z typu laminátu, setkáme se dvěma základními označeními – HPL a DPL. DPL laminát – proces zalisování nášlapné vrstvy probíhá v jedné technologické operaci. Výrobce tím sice ušetří a může tento druh podlah prodávat v nižších cenových relacích, ale podlahové lamely nejsou tak odolné proti poškození a opotřebení. HPL laminát – je lisovaný pod vysokým tlakem na dvakrát, čímž je dosaženo vysoké tvrdosti. Podlaha z něj je výrazně kvalitnější.

Laminátové krytiny extra třídy s vysokým leskem

Laminátová krytina z kolekce Color, foto KPP

Dvě zajímavé kolekce laminátové podlahy se zcela individuálním designem představili designéři německého výrobce laminátových krytin Witex, které k nám dováží společnost KPP. Witex Color s pěti jednobarevnými dekory, nabízí dva druhy provedení: extravagantní vysoký lesk anebo decentní mat. Obě kolekce s netradičním designem evokují dojem dlažby a přinášejí vysokou kvalitu, jedinečnost a modernost. Kromě designu vynikají i speciálními technologiemi použitými při výrobě, díky nimž jsou krytiny odolné a stabilní. Výrobce dokonce u obou kolekcí garantuje celoživotní záruku na spojovací systém a stabilitu produktu. Witex Color+ se šesti jedno-i různobarevnými dekory, kombinuje působivý vysoký lesk s ještě odolnějším povrchem a je proto zcela vhodná i pro komerční použití. Díky speciální technologii vytvrzení povrchu je krytina, navzdory svému lesku i matu, obzvláště odolná proti poškrábání, oděru i vůči skvrnám. Kolekce je vybavena spolehlivým a osvědčeným instalačním zámkovým systémem LocTec – Unilin® a umožňuje pokládku na podlahové vytápění. Laminátovou krytinu Witex Color lze umístit i do vlhčích prostor kuchyní a koupelen, neboť disponuje vodě odolnou nosnou deskou s Aqua-Protect® ochranou, zabraňující případnému nabobtnání podlahy, a hranami impregnovanými proti vlhkosti.                                     

Přejít nahoru