Trojrozměrné podlahy a fotopodlahy

Plovoucí laminátové podlahy lze opatřit foto fólií s vlastním motivem.
Trojrozměrné podlahy a fotopodlahy, foto archiv

Plovoucí laminátové podlahy se staly trvalou součástí mnoha domácností. A právě pro tu oblibu firmy přicházejí se stále novými nápady. Jedním bezesporu zajímavým jsou trojrozměrné podlahy 3D. Dalším zajímavým nápadem je fotopodlaha, kdy si na laminátovou podlahu můžeme nechat nanést vlastní motiv, třeba fotografii moře a například v koupelně pak můžeme chodit po rozbouřených vlnách.

Budeme-li si podlahu pokládat sami, neměli bychom zapomínat na parozábranu, případně použít alespoň igelit s přesahem přes sebe. Při vlhkosti se totiž na některých místech mohly tvořit boule a rozestupy. Chceme-li si ulehčit zacvakávání lišt do sebe, stříkneme do drážek silikonový olej. Přebývající po zacvaknutí z povrchu setřeme.

Laminátová podlaha s 3D efektem

Laminátová podlaha s 3D efektem, foto archiv

Trojrozměrná podlaha asi nebude mít masové uplatnění, přece jen je trochu rozčilující, ale pozoruhodná určitě je. Chceme-li si ji užít, musíme si nasadit speciální brýle – a pak to začne… Najednou si můžeme připadat jako astronauti či lidé vrženi do děje fantastického filmu. Bez použití brýlí se tyto poněkud bláznivé povrchy chovají jen jako zajímavá moderní podlaha. Výrobci tento druh laminátových podlah s 3D efektem směřují především na mladší ročníky, které je ať již ve svém pokoji nebo v nejrůznějších klubech nejlépe ocení. Například firma Parador oslovila pro svou kolekci podlah šest světových špičkových designérů, a nabízí opravdu atraktivní design. Ovšem tyto nevšední a překvapivé vzory jsou opravdu výjimečné až luxusní, ale rozhodně nepatří k těm levným.

Fotopodlaha s vlastním motivem

Fotopodlaha , foto archiv

Další zajímavostí ve světě laminátových plovoucích podlah fotopodlaha. Jedná se o ojedinělou technologii digitálního tisku s velmi vysokým rozlišením, takže tištěné motivy působí velmi realisticky. Dokonce si můžeme na plovoucí podlahu nechat nanést vlastní motiv: pokud máme kvalitní fotografii, kterou chceme mít stále na očích – partnera, dítě, chlupatého mazlíčka, rozkvetlou louku, květiny, vodu, hory… v podstatě můžeme mít cokoli. Dříve sice také bylo možné přenést foto na podlahu, která se pak přelakovala, jenže takový obrázek dlouho nevydržel. Vyvinuli technologie, díky které se digitální fotka nanese na lamely přímo ve výrobním zařízení, takže jeho životnost pak odpovídá životnosti certifikovaných podlah. Odolností a tvrdostí povrchu se nové plovoucí podlahy blíží sklolaminátu či epoxidu a ani drápky velkého psa s nimi nic nesvedou. Jsou dokonce kvalitnější, než podlahy vyvinuté pro zátěž v průmyslových provozech.

Přejít nahoru