Jak okořenit holou zeď

vlastní zvětšená fotka ozdobí holou zeď
Vlastní fotografie lze prezentovat levně a kreativně, foto archiv

Lámete si hlavu, jak okořenit holou zeď,  která ve vašem interiéru působí poněkud nezabydleně a trochu chladně? Inspirujte se našimi tipy, jak originálně a osvědčeně ozdobit zeď. Ať už přemýšlíte o sofistikovaném designovém prvku, alternativní nápadité dekoraci, nebo praktickém využití volné stěny, najdete zde něco pro sebe.

Vlastní fotografie

Pro působivý efekt si můžete z vlastních fotografií nechat zhotovit obraz na plátně, foto archiv

Oblíbená klasika, která promění byt nebo dům v domov. Rodinné fotografie dokáží vnést mezi čtyři stěny mnoho pozitivní energie a pohody. Vlastní fotografie navštívených míst vám pak připomenou krásné zážitky z cestování. A zvláště pokud máte umělecké sklony, jistě se rádi pochlubíte svými úlovky před hosty. Pokud jde o formu prezentace fotografií, možnosti jsou neomezené. K dispozici jsou rámečky a rámy nejrůznějších provedení, můžete si i nechat zhotovit obrazy na plátně z vlastních fotografií. Anebo popusťte uzdu vlastní fantazii. Jeden z originálních nápadů: rozmístěte fotografie členů rodiny kolem nástěnné kresby stromu a vytvořit tak nápaditý rodokmen.

Obrazy na zeď

Obrazy na zeď, foto archiv

Pokud jde o formu, jedná se o další alternativu tradiční dekorace, nicméně motivy a provedení obrazů drží krok s dobou. Záleží tedy jen na vás, pokud dáte přednost reprodukci některého klasika, nebo si zvolíte moderní obraz, znázorňující například slavnou metropoli. Pokud se vám představa velkého, výrazného motivu na zdi líbí, ale konvenční obrazy se vám zdají příliš fádní, sáhněte třeba po vícedílných obrazech. Sestávají z několika samostatných částí, které po umístění na zdi jeden vedle druhého vytváří jednotný motiv.

Kresby na zdi

Svítící led obraz , foto archiv

Zdobení zdí vlastníma rukama vyjádří vaši originalitu. Jedna možnost je pověsit na zeď vlastní obrázky na plátně nebo papíře, poněkud odvážnější, ale zato i působivější je vytvořit kresbu přímo na zdi. Dejte volný průchod své kreativitě a uměleckému cítění a vytvořte jedinečnou dekoraci vašeho interiéru.

Poličky s knihami

Pokud byste rádi pro volný prostor na zdi našli kromě dekorativního efektu i praktické využití, jedou z možností je vytvořit na stěně úložný prostor. A to v podobě poliček, na které můžete naskládat knihy, vázy, pokojové květiny, svíčky či cokoliv, co bude v místnosti vypadat hezky. Poličky na zdi by neměly sloužit jako odkládací prostor pro náhodné předměty, působilo by to nevzhledně.

Efektivní tlumené osvětlení

Svítící led obraz , foto archiv

Další alternativou pro praktické využití zdi je umístění zdroje osvětlení. Může se jednat o nástěnnou lampu nebo lampy. Pokud však chcete zaplnit větší plochu a také spojit působivý design s praktickým účelem, pořiďte si svítící led obrazy. Jedná se o poměrnou novinku na českém trhu, která se těší rostoucí popularitě. Za denního světla tyto obrazy ničím neliší od konvenčních. Ve tmě však poskytují příjemné tlumené osvětlení a motiv obrazu získává magický ráz.

Kreativní vlastnoruční dekorace

Když se pozorně rozhlédnete kolem sebe a zamyslíte se nad kreativním využitím všedních věcí, které nás každodenně obklopují. Můžete si vytvořit originální nástěnnou dekoraci s nulovým rozpočtem. Stylovou ozdobou zdí jsou například staré gramofonové desky. Různé zajímavé útvary sestavíme i z disket, nebo si můžete vytapetovat stěny starými mapami. Dekorace tohoto typu, kromě toho, že nic nestojí, dodají místnosti osobitý šarm, který je vyjádřením vašeho specifického stylu.

Přejít nahoru