Nov 092017
 

Pestře vybarvená africká kopřiva má více názvů – koleus z latinského Coleus, pochvatec ozdobný, pochvatec šišákovitý, kopřivěnka… V Anglii se mu pro vybarvenost listů dokonce říká Kroton chudého muže. Rostlina je ozdobná listy, které v sobě mívají zpravidla tři barvy, a to ze škály od bílé, krémové, žluté, zelené, růžové, červené i fialové. Listy mají navíc i výraznou žilnatinu a barevné okraje. Koleus se pěstuje jako pokojová rostlina, je ale vhodný do okenních truhlíků a venkovních nádob.

Číst článek »

Jak a čím odklízet sníh

 Comments Off on Jak a čím odklízet sníh
Jan 132017
 

sníh ve městě

Ladovská zima většinu z nás těší jen do určité míry. Je více nehod na silnicích a každodenní odklízení sněhu nás většinou brzy omrzí. Majitelé domů musí vhodně řešit přístup ke vchodu, ať koštětem, hrablem nebo malým motorovým rotačním kartáčem nebo sněžnou frézou.

Číst článek »

Před nákupem myčky nádobí

 Comments Off on Před nákupem myčky nádobí
Nov 292016
 

mycka

Myčka nádobí oproti mytí ve dřezu šetří vodu, energii, náš čas i dobrou náladu. Při ručním mytí nádobí se teplota vody v dřezu pohybuje kolem 40 °C, v myčce je to při standardních programech 60 °C (ale také 75 °C), což zničí mikroorganismy. Vybrat ale do kuchyně přesně takovou myčku, jakou potřebujeme, je trochu věda.

Číst článek »

Stropní světla v podhledu

 Comments Off on Stropní světla v podhledu
Aug 232016
 

světla v podhledu

Není to jen záležitost konečného vzhledu. Padá vám ze stropu, který hyzdí pořád nějaké praskliny, omítka do talíře a trvá věčně, než se místnost vytopí? Abyste pořádně viděli, musí viset osvětlovací tělesa na dlouhých „štanglích“ a „dráty“ prohýbající se pod stropem anebo v lištách prostoru krásy také nepřidají? To jsou vcelku logické důvody pro snížení stopu. Nebude to ani úplně jednoduché, ani levné, ale vyplatí se to vícenásobně. O výhodách LED žárovek jako zdrojů světla již asi není třeba nikoho přesvědčovat. Vstupní investice se nám vrátí. Pokud chceme obkládat strop, který nás dělí od nevytápěné a nezateplené půdy, měli bychom ho opatřit izolační vrstvou, třeba mezi latěmi, které budeme potřebovat k obkládání.

Číst článek »

Jak připevnit na zeď poličky a skřínky

 Comments Off on Jak připevnit na zeď poličky a skřínky
Jul 092016
 

 nástěnná police

Zavěšujeme-li nástěnné poličky a skříňky na stěnu, je nejdůležitější jejich důkladné upevnění. Jak správně upevnit zavěšované předměty závisí také na materiálu, z něhož je zeď postavena – jinak se upevňuje do panelových zdí, jinak do cihlových a jinak do sádrokartonu. Důležitá je i nosnost takové police a rozestup konzolí.

Číst článek »

Sedací pytle pro maximální pohodlí

 Comments Off on Sedací pytle pro maximální pohodlí
Jan 292016
 

Sedací vak ve tvaru hrušky - Active - ekokůže

Trendy kuličkový nábytek si oblíbila především generace teenagerů, pro které se staly zcela nezbytným kusem vybavení, ale jeho přednosti ocení všichni ostatní, i dědečkové a babičky. Polštáře, křesla, taburety i všechny možné tvary, které si můžeme ze sedacích vaků udělat, dostaneme v nejrůznějších barevných odstínech i rozličných materiálech. Jak se ale ve velké nabídce orientovat?

Číst článek »

Jak správně vytápět dřevem

 Comments Off on Jak správně vytápět dřevem
Sep 292015
 

Dříví na otop potřebujeme v případě, že máme krb, krbová kamna, kotel nebo kamna na pevná paliva. V případě kamen bychom si měli uvědomit, že k tomu, abychom vytopili dům, budeme potřebovat nejméně pětinásobnou kubaturu skladovacího prostoru, než jakou by zabralo černé uhlí. Výhřevnost dřeva se také liší podle druhů stromů, nejvíce nás zahřeje akát a jasan, nejméně topol a olše. Dříví musíme naštípat na polínka a správně uskladnit, aby dobře proschlo.

Číst článek »

Jak si vybrat správnou matraci

 Comments Off on Jak si vybrat správnou matraci
Aug 062015
 

Nejlepší balzám pro unavené tělo i záruka dobrého vstupu do každého nového dne je spánek. Ne spánek ledajaký, ale takový stav, při němž je páteř podepřena v co nejpřirozenější poloze, takže se uvolní a nezatěžované klouby si odpočinou, stejně jako svaly i vnitřní orgány, zajišťujícím důležité životní funkce.

Číst článek »

Jakými pozitivy se pyšní nůžkové stany?

 Comments Off on Jakými pozitivy se pyšní nůžkové stany?
May 112015
 

Sortiment známý pod názvem zahradní stan je dnes nedílnou součástí mnoha zahrad. Zde samozřejmě slouží jako dokonalý provizorní přístřešek, a to v rámci celé řady konaných akcí. Samozřejmě na trhu existuje celá řada možností, z jakých si vybrat. A jednou z takových je i nůžkový stan 3×3. Ten dnes patří mezi nejmenší varianty, což ale neznamená, že by nebyl oblíbený. Právě naopak. Dnes je totiž tento nůžkový stan tím, který je vyhledáván nejvíce. A pojďme se podívat na to, proč tomu tak je.

Číst článek »

Osvědčené i originální tipy jak okořenit holou zeď

 Comments Off on Osvědčené i originální tipy jak okořenit holou zeď
Apr 152015
 

Vlastní fotografie lze prezentovat levně a kreativně

Lámete si hlavu jak nejlépe zaplnit holou zeď,  která ve vašem interiéru působí poněkud nezabydleně a trochu chladně? Inspirujte se našimi tipy na dekorace zdí. Ať už přemýšlíte o sofistikovaném designovém prvku, alternativní nápadité dekoraci, nebo praktickém využití volné stěny, najdete zde něco pro sebe.

Číst článek »