Bělení záclon domácími prostředky

 Comments Off on Bělení záclon domácími prostředky
Aug 152017
 

 

Zářivě bílé záclony časem zešednou, zejména když v bytě vaříme na plynovém vařiči nebo topíme krbem nebo kamny na pevná paliva, anebo jsme je vymáchali v aviváži s tvrdou vodou. Anebo zežloutnou, což bývá také zaviněno tvrdou, železitou vodou. Zářivou bělost záclonám můžeme vrátit domácími prostředky za pár korun.

Číst článek »

Jak připevnit na zeď poličky a skřínky

 Comments Off on Jak připevnit na zeď poličky a skřínky
Jul 092016
 

 nástěnná police

Zavěšujeme-li nástěnné poličky a skříňky na stěnu, je nejdůležitější jejich důkladné upevnění. Jak správně upevnit zavěšované předměty závisí také na materiálu, z něhož je zeď postavena – jinak se upevňuje do panelových zdí, jinak do cihlových a jinak do sádrokartonu. Důležitá je i nosnost takové police a rozestup konzolí.

Číst článek »

Čištění vodovodní baterie a odpadu

 Comments Off on Čištění vodovodní baterie a odpadu
Feb 232016
 

čištění baterie

Ani pravidelné čištění vodovodních baterií nemusí vždy vést k zářivému výsledku a baterie zůstává pokrytá bělavým povlakem – vodním kamenem. Babské rady zní – použijte otec, sůl, písek… Ale všechny tyto prostředky mohou chromovanou armaturu nenávratně poškodit. Jak tedy správně čistit baterii a jak odstranit vodní kámen? A jak na zatuhlý kryt kohoutku, co se zadřeným kohoutkem a jak baterii vyměnit?

Číst článek »

Sedací pytle pro maximální pohodlí

 Comments Off on Sedací pytle pro maximální pohodlí
Jan 292016
 

Sedací vak ve tvaru hrušky - Active - ekokůže

Trendy kuličkový nábytek si oblíbila především generace teenagerů, pro které se staly zcela nezbytným kusem vybavení, ale jeho přednosti ocení všichni ostatní, i dědečkové a babičky. Polštáře, křesla, taburety i všechny možné tvary, které si můžeme ze sedacích vaků udělat, dostaneme v nejrůznějších barevných odstínech i rozličných materiálech. Jak se ale ve velké nabídce orientovat?

Číst článek »

Jak správně vytápět dřevem

 Comments Off on Jak správně vytápět dřevem
Sep 292015
 

Dříví na otop potřebujeme v případě, že máme krb, krbová kamna, kotel nebo kamna na pevná paliva. V případě kamen bychom si měli uvědomit, že k tomu, abychom vytopili dům, budeme potřebovat nejméně pětinásobnou kubaturu skladovacího prostoru, než jakou by zabralo černé uhlí. Výhřevnost dřeva se také liší podle druhů stromů, nejvíce nás zahřeje akát a jasan, nejméně topol a olše. Dříví musíme naštípat na polínka a správně uskladnit, aby dobře proschlo.

Číst článek »

Vydlážděná terasa u domu

 Comments Off on Vydlážděná terasa u domu
Jul 162014
 

Venkovní dlaždice jsou výrazně náchylnější na poškození než dlažba v domě. Pracují zde kromě povětrnostních vlivů i vlhkost a výkyvy teplot. Pokud je ale položíme správným a odborným způsobem, není se čeho obávat. Aby obložená terasa a případně i chodník sloužily co nejdéle, je dobré vědět, na co je třeba dávat při pokládce pozor. O výrobě dřevěné trasy ZDE.

Číst článek »

Dřevěná terasa u domu

 Comments Off on Dřevěná terasa u domu
Jul 112014
 

Venkovní dřevěné plochy působí velmi teplým dojmem, jsou útulné, dobře se udržují a jsou odolné i vůči dětským hrám. Máme-li potřebný materiál, je snadné dřevěnou terasu vyrobit. S trochou zkušeností to ve dvou lidech zvládneme dokonce během jednoho víkendu. Terasa u domu vypadá krásně, i zahradní nábytek na ní stojí líp než na trávníku.

Číst článek »

Rohožky a škrabky aneb Nezouvejte se

 Comments Off on Rohožky a škrabky aneb Nezouvejte se
Jan 102014
 

Nechceme-li mít doma mokré, zablácené podlahy nebo spoustu smetí na zemi, máme přede dveřmi škrabku a rohožku. Anebo rohož v podobě kovové mřížky. Rohožka bývá z rostlinného nebo syntetického materiálu s otíráme si o ni mokrých nebo zašpiněné boty. Máme-li škrabku a kvalitní rohožku, můžeme velkoryse návštěvy před vstupem do bytu nezouvat z bot. Jsou země, kde se zouvání bot na návštěvě považuje za neomalenost a hosté k tomu nucení se mohou cítit právem uražení.

Číst článek »

Netradiční čištění skvrn potravinami

 Comments Off on Netradiční čištění skvrn potravinami
Dec 182013
 

Někdy se můžeme ocitnout v situaci, že potřebujeme rychle odstranit skvrnu nebo něco vyčistit, vyleštit, vybělit… a nemáme po ruce potřebné úklidové prostředky z drogerie. Většinou si v takových případech můžeme pomoct běžnými potravinami, které máme ve spíži nebo v ledničce – brambory, citron, kečup, čaj, Coca Cola, máslo…

Číst článek »

Mytí a čištění podlah

 Comments Off on Mytí a čištění podlah
Nov 302013
 

Ať již máme podlahy z masivu, korku, laminátu, vinylu, PVC, linolea, nebo dlažbu z keramiky, kamene, břidlice či mramoru, měli bychom se je snažit udržovat čisté a pěkné. Někdy si ale nejsme jisti, jak konkrétní povrch ošetřovat. Ve skutečnosti se totiž způsob čištění a mytí různých druhů podlah od sebe liší.

Číst článek »