Čištění předmětů z proutí a pedigu

 Comments Off on Čištění předmětů z proutí a pedigu
Nov 172017
 

Předměty z proutí a pedigu jsou krásné i užitečné, ať již jde o koše, opletené demižony, nůše, ošatky, nábytek, kočárky, dekorace a další. Co ale dělat, když se na nich podepíše dlouhodobé užíváme – jak je vyčistit? Není to nic složitého, zvládneme to sami i v domácích podmínkách.

Číst článek »

Bělení záclon domácími prostředky

 Comments Off on Bělení záclon domácími prostředky
Aug 152017
 

Zářivě bílé záclony časem zešednou, zejména když v bytě vaříme na plynovém vařiči nebo topíme krbem nebo kamny na pevná paliva, anebo jsme je vymáchali v aviváži s tvrdou vodou. Anebo zežloutnou, což bývá také zaviněno tvrdou, železitou vodou. Zářivou bělost záclonám můžeme vrátit domácími prostředky za pár korun.

Číst článek »

Jak a čím odklízet sníh

 Comments Off on Jak a čím odklízet sníh
Jan 132017
 

sníh ve městě

Ladovská zima většinu z nás těší jen do určité míry. Je více nehod na silnicích a každodenní odklízení sněhu nás většinou brzy omrzí. Majitelé domů musí vhodně řešit přístup ke vchodu, ať koštětem, hrablem nebo malým motorovým rotačním kartáčem nebo sněžnou frézou.

Číst článek »

Před nákupem myčky nádobí

 Comments Off on Před nákupem myčky nádobí
Nov 292016
 

mycka

Myčka nádobí oproti mytí ve dřezu šetří vodu, energii, náš čas i dobrou náladu. Při ručním mytí nádobí se teplota vody v dřezu pohybuje kolem 40 °C, v myčce je to při standardních programech 60 °C (ale také 75 °C), což zničí mikroorganismy. Vybrat ale do kuchyně přesně takovou myčku, jakou potřebujeme, je trochu věda.

Číst článek »

Jak připevnit na zeď poličky a skřínky

 Comments Off on Jak připevnit na zeď poličky a skřínky
Jul 092016
 

 nástěnná police

Zavěšujeme-li nástěnné poličky a skříňky na stěnu, je nejdůležitější jejich důkladné upevnění. Jak správně upevnit zavěšované předměty závisí také na materiálu, z něhož je zeď postavena – jinak se upevňuje do panelových zdí, jinak do cihlových a jinak do sádrokartonu. Důležitá je i nosnost takové police a rozestup konzolí.

Číst článek »

Čištění vodovodní baterie a odpadu

 Comments Off on Čištění vodovodní baterie a odpadu
Feb 232016
 

čištění baterie

Ani pravidelné čištění vodovodních baterií nemusí vždy vést k zářivému výsledku a baterie zůstává pokrytá bělavým povlakem – vodním kamenem. Babské rady zní – použijte otec, sůl, písek… Ale všechny tyto prostředky mohou chromovanou armaturu nenávratně poškodit. Jak tedy správně čistit baterii a jak odstranit vodní kámen? A jak na zatuhlý kryt kohoutku, co se zadřeným kohoutkem a jak baterii vyměnit?

Číst článek »

Sedací pytle pro maximální pohodlí

 Comments Off on Sedací pytle pro maximální pohodlí
Jan 292016
 

Sedací vak ve tvaru hrušky - Active - ekokůže

Trendy kuličkový nábytek si oblíbila především generace teenagerů, pro které se staly zcela nezbytným kusem vybavení, ale jeho přednosti ocení všichni ostatní, i dědečkové a babičky. Polštáře, křesla, taburety i všechny možné tvary, které si můžeme ze sedacích vaků udělat, dostaneme v nejrůznějších barevných odstínech i rozličných materiálech. Jak se ale ve velké nabídce orientovat?

Číst článek »

Jak správně vytápět dřevem

 Comments Off on Jak správně vytápět dřevem
Sep 292015
 

Dříví na otop potřebujeme v případě, že máme krb, krbová kamna, kotel nebo kamna na pevná paliva. V případě kamen bychom si měli uvědomit, že k tomu, abychom vytopili dům, budeme potřebovat nejméně pětinásobnou kubaturu skladovacího prostoru, než jakou by zabralo černé uhlí. Výhřevnost dřeva se také liší podle druhů stromů, nejvíce nás zahřeje akát a jasan, nejméně topol a olše. Dříví musíme naštípat na polínka a správně uskladnit, aby dobře proschlo.

Číst článek »

Vydlážděná terasa u domu

 Comments Off on Vydlážděná terasa u domu
Jul 162014
 

Venkovní dlaždice jsou výrazně náchylnější na poškození než dlažba v domě. Pracují zde kromě povětrnostních vlivů i vlhkost a výkyvy teplot. Pokud je ale položíme správným a odborným způsobem, není se čeho obávat. Aby obložená terasa a případně i chodník sloužily co nejdéle, je dobré vědět, na co je třeba dávat při pokládce pozor. O výrobě dřevěné trasy ZDE.

Číst článek »

Dřevěná terasa u domu

 Comments Off on Dřevěná terasa u domu
Jul 112014
 

Venkovní dřevěné plochy působí velmi teplým dojmem, jsou útulné, dobře se udržují a jsou odolné i vůči dětským hrám. Máme-li potřebný materiál, je snadné dřevěnou terasu vyrobit. S trochou zkušeností to ve dvou lidech zvládneme dokonce během jednoho víkendu. Terasa u domu vypadá krásně, i zahradní nábytek na ní stojí líp než na trávníku.

Číst článek »