Aug 212017
 

Nemusíme umět malovat, a přesto si můžeme domov zkrášlit a rozveselit originálními obrázky. Stačí ubrousky s vybranými motivy, lepidlo na dekupáž a nůžky. Ozdobit můžeme květináče, části nábytku v dětském pokoji nebo na chalupě, krabičky na dárky nebo cokoliv dalšího nás napadne. Technika dekupáže je snadná a zábavná.

Číst článek »

Sádrový odlitek obličeje

 Comments Off on Sádrový odlitek obličeje
May 022017
 

 

Udělat si sádrový odlitek obličeje je zábavné a nenáročné. Jedná se v podstatě o sochařinu – podobným způsobem se dělají sádrové busty osobností. Tedy asi si nedokážeme udělat odlitek vlastního obličeje, pracujeme ve dvojici a každý udělá otisk obličeje svého protějšku.

Číst článek »

Textilní knížka pro děti

 Comments Off on Textilní knížka pro děti
Jun 232016
 

textilní knížka

Maminka Lucka vyrábí pro své děti, pro děti svých přátel i na objednávku textilní knížky plné úžasných nápadů. Tyto knížky dokáží děti zabavit na dlouhou dobu a navíc jim pomohou rozvíjet schopnosti jako zapínat patentky, knoflíky, zip, zavazovat tkaničky, počítat, číst, kreslit, nacvičovat psaní svého jména a další.

Číst článek »

Omalovánky pro dospělé – návrat do dětství

 Comments Off on Omalovánky pro dospělé – návrat do dětství
Feb 142016
 

antistresové omalovánky

Poměrně novou zábavou pro dospělé jsou antistresové omalovánky. Z jejich výběru na trhu až přecházejí oči. Můžeme malovat mořské výjevy, květinové zahrady i fascinující mexický svět mrtvých, anebo oživíme barvami černobílé pohledy na Paříž, Londýn či Milano. Kreativní omalovánky téměř jakýmkoliv našim nápadům vycházejí vstříc. Po návratu do bezproblémového dětství touží stále více dospělých. A netýká se to jen relaxace s pastelkami.

Číst článek »

Slaměné hvězdičky na stromeček i na stůl

 Comments Off on Slaměné hvězdičky na stromeček i na stůl
Nov 272015
 

hvězdičky

Podle staročeského vánočního zvyku by na štědrovečerním stole mělo ležet alespoň pár stébel slámy, ať již na ubruse nebo pod ním, případně i na podlaze pod stolem. Sláma je symbolem betlémské stáje, a přinese rodině v následujícím roce štěstí a bohatství, neboť přivolává dobrou sklizeň pro příští rok. A máme-li šikovné ruce, můžeme ze slámy vykouzlit i hvězdičky a další ozdoby nejen na stůl, ale i na vánoční stromeček.

Číst článek »

Jak vyrobit lampiony a lampičky

 Comments Off on Jak vyrobit lampiony a lampičky
Aug 162015
 

Sedíme-li s přáteli na zahradním večírku, grilujeme, popíjíme a povídáme si, může být elektrické osvětlení příliš ostré a nepřívětivé. Příjemnou večerní atmosféru snadno vykouzlíme jednoduchými lampiony a lampičkami. Mihotavé plamínky svíček mají co to sebe a lampiony nemusí být nijak složité – stačí šikovně pomalované sklenice, lampiony z vyřezávaného kartonu nebo tvarovaného papíru či děrovaná a pomalovaná plechovka. Takovou tvorbou můžeme zabavit i větší děti.

Číst článek »

Prstové loutky

 Comments Off on Prstové loutky
Mar 262015
 

Prstové loutky milují zvláště děti předškolního věku, vydrží si s jednoduchými figurkami navlečenými na prstech celé hodiny. Tato hračka je zabaví i v dopravních prostředcích, v nichž s nimi cestujeme. Výroba prstových loutek je velmi jednoduchá a můžete do ní zapojit i děti. Zažijete spoustu zábavy nejen při hraní, ale i při tvoření jednotlivých figurek.

Číst článek »

Pletení slaměné ošatky spirálovou technikou

 Comments Off on Pletení slaměné ošatky spirálovou technikou
Mar 142015
 

Upleteme si ze slámy ošatku, která bude nejen užitečná a krásná, ale nám v současném modernizovaném čase umožní vyzkoušet si tradiční řemeslo našich předků. Zvládnutí této techniky je vcelku snadné, jen potřebujeme trochu trpělivosti. Jakmile nám ten grif přejde do krve, pochopíme, proč ji lidé používali bez ohledu na to, kdy a kde žili.

Číst článek »

Pasparty s výřezem – 3D

 Comments Off on Pasparty s výřezem – 3D
Jan 082015
 

Jak si vyrobit jednoduchou paspartu jsme detailně popsali ZDE.  Zajímavěji a profesionálněji ale vypadají trojrozměrné pasparty s výřezem. Nejsou nijak obtížně zhotovitelné, jen to chce přesně měřit a řezat.  3D paspartu můžeme vyrobit papírovou, ale také ji můžeme polepit knihařských plátnem, což bude vypadat opravdu efektně. Výsledek rozhodně bude stát za trochu námahy.

Číst článek »

Paspartování – jednoduchá pasparta v celé ploše

 Comments Off on Paspartování – jednoduchá pasparta v celé ploše
Jan 042015
 

Zapaspartovat si grafiku, fotografii, zajímavý obrázek, vylisované květiny,
batikovaný obrázek, paličkovanou krajku či cokoliv nám milého nebo vlastnoručně
vyrobeného je celkem snadné. Tato činnost nám přinese uspokojivý pocit z tvořivé
práce, rychle viditelný výsledek a navíc ušetříme.

Číst článek »