Vánočně laděný domov za pár korun

 Comments Off on Vánočně laděný domov za pár korun
Oct 132017
 

Prosincem rok vrcholí a my v něm zároveň naplňujeme svá očekávání a přání. Ten čas se jmenuje Advent, což znamená Příchod. Klenbu noci spojí symbol nového začátku, betlémská hvězda, a začnou Vánoce. Jejich atmosféru si vykouzlíme nejen svátečními pokrmy a dárky pod stromečkem, ale především vhodnými vánočnímu dekoracemi. Koupíme je za pár korun a originálně je naaranžujeme, a to nejen doma, ale i na zahradě.

Číst článek »

Krakelování – jakoby popraskané stářím

 Comments Off on Krakelování – jakoby popraskané stářím
Sep 172017
 

Jemné praskliny na olejomalbách z minulých století nebo na starém nábytku či porcelánu vznikají stárnutím materiálu. Například barva a podklad reagují odlišně na vzdušnou vlhkost, lak na nábytku olejomalba či lak křehnou a vytvoří soustavu prasklinek, které posouvají předmět do vyššího levelu. Nechceme-li čekat desítky let, než nám trhlinky vykouzlí čas, můžeme se stejným efektem vyzkoušet výtvarnou techniku zvanou krakeláž. Díky ní dodáme zvoleným předmětům ojedinělý vzhled.

Číst článek »

Dekupáž – ubrousková technika

 Comments Off on Dekupáž – ubrousková technika
Aug 212017
 

Nemusíme umět malovat, a přesto si můžeme domov zkrášlit a rozveselit originálními obrázky. Stačí ubrousky s vybranými motivy, lepidlo na dekupáž a nůžky. Ozdobit můžeme květináče, části nábytku v dětském pokoji nebo na chalupě, krabičky na dárky nebo cokoliv dalšího nás napadne. Technika dekupáže je snadná a zábavná.

Číst článek »

Sádrový odlitek obličeje

 Comments Off on Sádrový odlitek obličeje
May 022017
 

Udělat si sádrový odlitek obličeje je zábavné a nenáročné. Jedná se v podstatě o sochařinu – podobným způsobem se dělají sádrové busty osobností. Tedy asi si nedokážeme udělat odlitek vlastního obličeje, pracujeme ve dvojici a každý udělá otisk obličeje svého protějšku.

Číst článek »

Drátovaná velikonoční vajíčka

 Comments Off on Drátovaná velikonoční vajíčka
Mar 262017
 

drátkování

Ozdobné drátování se stalo oblíbeným koníčkem, kterému se lze snadno naučit, a náklady na něj jsou nízké. Drátují se hrníčky, šperky, kamínky a také velikonoční vajíčka. Odrátované vyfouknuté skořápky jsou tak působivou dekorací, ať pověšená za velikonočním proutím ve váze, nebo jen položená v ošatce.

Číst článek »

Textilní knížka pro děti

 Comments Off on Textilní knížka pro děti
Jun 232016
 

textilní knížka

Maminka Lucka vyrábí pro své děti, pro děti svých přátel i na objednávku textilní knížky plné úžasných nápadů. Tyto knížky dokáží děti zabavit na dlouhou dobu a navíc jim pomohou rozvíjet schopnosti jako zapínat patentky, knoflíky, zip, zavazovat tkaničky, počítat, číst, kreslit, nacvičovat psaní svého jména a další.

Číst článek »

Slaměné hvězdičky na stromeček i na stůl

 Comments Off on Slaměné hvězdičky na stromeček i na stůl
Nov 272015
 

hvězdičky

Podle staročeského vánočního zvyku by na štědrovečerním stole mělo ležet alespoň pár stébel slámy, ať již na ubruse nebo pod ním, případně i na podlaze pod stolem. Sláma je symbolem betlémské stáje, a přinese rodině v následujícím roce štěstí a bohatství, neboť přivolává dobrou sklizeň pro příští rok. A máme-li šikovné ruce, můžeme ze slámy vykouzlit i hvězdičky a další ozdoby nejen na stůl, ale i na vánoční stromeček.

Číst článek »

Jak vyrobit lampiony a lampičky

 Comments Off on Jak vyrobit lampiony a lampičky
Aug 162015
 

Sedíme-li s přáteli na zahradním večírku, grilujeme, popíjíme a povídáme si, může být elektrické osvětlení příliš ostré a nepřívětivé. Příjemnou večerní atmosféru snadno vykouzlíme jednoduchými lampiony a lampičkami. Mihotavé plamínky svíček mají co to sebe a lampiony nemusí být nijak složité – stačí šikovně pomalované sklenice, lampiony z vyřezávaného kartonu nebo tvarovaného papíru či děrovaná a pomalovaná plechovka. Takovou tvorbou můžeme zabavit i větší děti.

Číst článek »

Prstové loutky

 Comments Off on Prstové loutky
Mar 262015
 

Prstové loutky milují zvláště děti předškolního věku, vydrží si s jednoduchými figurkami navlečenými na prstech celé hodiny. Tato hračka je zabaví i v dopravních prostředcích, v nichž s nimi cestujeme. Výroba prstových loutek je velmi jednoduchá a můžete do ní zapojit i děti. Zažijete spoustu zábavy nejen při hraní, ale i při tvoření jednotlivých figurek.

Číst článek »

Pletení slaměné ošatky spirálovou technikou

 Comments Off on Pletení slaměné ošatky spirálovou technikou
Mar 142015
 

Upleteme si ze slámy ošatku, která bude nejen užitečná a krásná, ale nám v současném modernizovaném čase umožní vyzkoušet si tradiční řemeslo našich předků. Zvládnutí této techniky je vcelku snadné, jen potřebujeme trochu trpělivosti. Jakmile nám ten grif přejde do krve, pochopíme, proč ji lidé používali bez ohledu na to, kdy a kde žili.

Číst článek »